„A Sign Of Things To Come” od Sylosis jest już dostępne do odsłuchu

„A Sign of Things to Come”, czyli najnowsza płyta Sylosis emanuje wszystkim, co dobre, a jednocześnie niekoniecznie spotykane obok siebie.

Dużo mówi już otwierający „Deadwood”, w którym dochodzi do zetknięcia melodyjnego thrash/death metalu z metalcorem czy nawet zawadiackim groovem w stylu lat 90., a dalej jest jeszcze ciekawiej. Od „Pariahs” o chwytliwości w stylu „czarnej” Metalliki aż po prawie popowo skonstruowane czyste wokale w „Thorns” – ten materiał skrzy się różnymi barwami, a każda z nich ekscytuje. Piękna sprawa, Brytyjczycy w ogóle nie tracą twórczego paliwa.
Bilety na ich koncerty u boku Malevolence są dostępne w Knock Out Music Store!

MALEVOLENCE (Wielka Brytania) metalcore:
Malevolence to jedna z najważniejszych nazw wśród młodych i gniewnych dzisiejszego metalcore’u. Doskonale wiedzą, jak łączyć pierwotną agresję nurtu z zaraźliwie przebojowymi melodiami, a nawet podpartrywać rozwiązania z innych gatunków tak, by wciąż brzmieć spójnie. Czy jest w tym tak żelazna rytmika, że wściekły mosh to podstawa? Owszem. Czy w refrenach znajdziecie hooki przebojowe do tego stopnia, że od razu nauczycie się ich na pamięć? No, jasne! Czy rolę urozmaicaczy pełnią tu nienachalne wtręty z okolic bezlitosnego konstruktu southern-sludge’owego? Owszem. Oni będą legendarni, już na to pracują. Kto był na ubiegłorocznym Mystic Festival, ten wie.

SYLOSIS (Wielka Brytania) metalcore, melodic death metal:
Sylosis to Trivium dzisiejszych czasów – formacja, która szeroką paletę aspiracji i inspiracji pakuje w świetnie napisane, maksymalnie zaangażowane emocjonalnie kawałki. Brytyjczycy chętnie odwołują się do wczesnych lat melodyjnego death metalu, a thrashowe cięcia również nie są im obce.

GUILT TRIP (Wielka Brytania) metalcore:
Kiedy ci goście wchodzą na scenę, roznoszą wszystko. W opcji koncertowej muzyka Guilt Trip to wspaniała sprawa. Bo ich metalcore jest skupiony głównie na wszelkich odcieniach agresji: bliskie thrashowi riffy, zwolnienia siekane znienacka i wokal tak bardzo bliski temu, co prezentowało Power Trip. Zero półśrodków, sama esencja.

JUSTICE FOR THE DAMNED (Australia) metalcore, deathcore:
Czy Justice for the Damned to najbardziej bezlitosna grupa w tym potężnym zestawieniu? Bez dwóch zdań. Zręby stylu wybudowali na wszelkich wykładnikach z metalcore’owego podręcznika, ale jeszcze chętniej poszukują w brutalnym do granic deathcorze. Rzeźnia i brak litości? Odnotowane.

Wystąpi:
MALEVOLENCE (Wielka Brytania) metalcore
+Sylosis (Wielka Brytania) metalcore, melodic death metal
Guilt Trip (Wielka Brytania) metalcore
Justice For The Damned (Australia) metalcore, deathcore

Kiedy: 8 grudnia (piątek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 9 grudnia (sobota) 2023
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *