The Abbey po raz pierwszy wystąpią w Polsce

The Abbey poszukują złotego środka między doom metalem, a prog rockiem. Mają potężne i podniosłe riffy, ale nie przedawkowują patosu. Czerpią z baśniowej estetyki prog rocka, lecz nie wpadają w pułapkę instrumentalnych popisów. Chętnie zaglądają w okolice misternego occult rocka, a jednocześnie nie ma w tym ani grama taniego retro.

Ich tegoroczny debiut, “Word of Sin”, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród metalowych mediów na całym świecie, a my usłyszymy go na żywo już w grudniu!
Bilety na występy The Abbey w Polsce czekają na Was już od teraz w Knock Out Music Store! (druki kolekcjonerskie)

THE ABBEY (Finlandia) doom metal, metal progresywny:
Finlandia, doom metal ciężki jak życie, melodie jak na koniec świata, a w składzie choćby Janne Markus z Poisonblack – The Abbey to wręcz gotowy materiał na metalową sensację tego roku. Ich debiutancki album zebrał całą pulę przychylnych głosów, aczkolwiek chyba nikt nie powinien się temu dziwić. Mają potężne i podniosłe riffy, ale nie przedawkowują patosu. Czerpią z baśniowej estetyki staroszkolnego prog rocka, lecz nie wpadają w pułapkę instrumentalnych popisów. Chętnie zaglądają w okolice misternego occult rocka, a jednocześnie nie ma w tym ani grama taniego retro. Autorzy “Word of Sin” są wręcz skazani na sukces, zwłaszcza że wszystkie te elementy dźwiga wokalistka grupy – Natalie Koskinen, która ma głos jak dzwon i szerokie spektrum możliwości. Od melancholijnego lamentu aż po rozpaczliwe wołanie oraz dar do tworzenia zapamiętywalnych partii. Nie odpuście tych koncertów, bo tego trzeba doświadczyć na własnej skórze.

Wystąpią:
THE ABBEY (Finlandia) doom metal, prog metal
Kiedy: 3 grudnia (niedziela) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 110zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 5 grudnia (wtorek) 2023
Gdzie: Kraków @ Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 110zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *