A.A. Williams i Kalandra na trzech koncertach w Polsce

Suportem będzie ambientowo-elektroniczna hiszpańska artystka Lys Morke. Koncerty odbędą się kolejno: 29 listopada w Poznaniu, 30 listopada w Warszawie i 1 grudnia w Krakowie.

Bilety w sprzedaży  na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

A.A. WILLIAMS (Anglia) post-metal, alt-metal:
“Ludzie są pełni uczuć” – przekonywała A.A. Williams w jednym z wywiadów i trafiła w sedno, bo jej twórczość to książkowe odzwierciedlenie tej myśli. Angielska singer-songwriterka tworzy utwory bogate w najróżniejsze stany emocjonalne – od dołu przez zwątpienia aż po delikatną iskrę nadziei. Duża liczba kotłujących się w głowie myśli została otoczona rozległą gamą wpływów. Williams nie musi kurczowo walczyć o stabilność stylistyczną, bo tu istotniejszy jest nastrój, a nie szufladki. Dlatego też wychwycicie u niej post-metal, shoegaze’ujące gitarowe rozlewiska, odrobinę mrocznego popu, a gdzieniegdzie nawet ambient. Składa się to w mieszankę gotową do zawładnięcia każdym słuchaczem, niezależnie od preferencji.

KALANDRA (Norwegia) art-pop, art-rock:
Twórczość Kalandry jest eteryczna, momentami nawet wyciszona i bardzo wysmakowana na poziomie aranżacyjnym, ale spokojnie, to nie żadne tam kołysanki. Tutaj napięcie jest niezmiennie wysokie, a minimalistyczna aura dookoła muzyki tylko potęguje niepokój w pakiecie z dojmującą emocjonalnością. Ta art-popowa i art-rockowa mgiełka często wpada także w okolice nordyckiego folku, a cały ten galimatias w ryzach utrzymuje głos urzekającej Katrine Stenbekk. Usłyszycie jej śpiew i z miejsca przepadniecie.

LYS MORKE (Hiszpania) ambient, post-rock:
Irene Talló oddycha sztuką. Jest graficzką, gra na skrzypcach, gitarze i nie tylko… Wszystkie te elementy składają się na jej solowy projekt, Lys Morke, który sama opisuje jako sposób na poukładanie własnych emocji. Jest ich wiele, czego dowodzą choćby fenomenalne covery – od Deftones aż po Opeth. W każdym z nich artystka wręcz wylewa swoją duszę i pokazuje siebie, nikogo nie udaje. To duża rzecz.

Zagrają:
A.A. WILLIAMS (Anglia) post-metal, alt metal
KALANDRA (Norwegia) art-rock, art-metal
+Lys Mokre (Hiszpania) ambient, post-metal

Kiedy: 29 listopada (środa) 2023
Gdzie: Poznań @ 2Progi, Al. Niepodległości 36
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 30 listopada (czwartek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 1 grudnia (piątek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *