Abbath wraca do Polski na dwa koncerty!

Norweg promuje swój zeszłoroczny album, “Dread Reaver”. Wesprą go dwa wściekle oldschoolowo metalowe składy, Toxic Holocaust i Hellripper.

Koncerty odbędą się kolejno: 30 stycznia w Gdańsku, 31 stycznia w Warszawie i 1 lutego w Krakowie, a bilety na wydarzenia są już dostępne w sprzedaży na: www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) oraz www.tickets.b90.pl (tylko Gdańsk!)

ABBATH (Norwegia) black metal:
Abbath już od lat wzbudza wiele kontrowersji i dyskusji, ale jego zasługi dla rozległego świata black metalu pozostają bezcenne. Czy to pod kątem ekscentrycznego wizerunku z mocnym przymrużeniem oka, czy też legendarnych riffów, które wciąż powodują, że słuchacz czuje się tak, jakby właśnie wylądował w królestwie Blashyrkh. Norweski artysta nie zawsze miał łatwo, wpadał w liczne zakręty, ale wszystko sugeruje, że w końcu wrócił na prostą. Dowodzi tego nie tylko doskonały zeszłoroczny “Dread Reaver” (kopalnia hitów, nie żartujemy), ale być może przede wszystkim wyśmienita forma koncertowa. Książe lodowych pustkowi zapewnia na żywo wrażenia gotowe zmrozić nawet najbardziej wytrwałych. Miejcie tę myśl z tyłu głowy, jeśli jeszcze wahacie się, czy kupić bilet na któryś z jego dwóch występów nad Wisłą.

TOXIC HOLOCAUST (USA) black/thrash/speed metal:
Numery Toxic Holocaust – choć z biegiem czasu coraz lepiej wyprodukowane i bardziej precyzyjne – od samego początku tną tak samo skutecznie. Wszystko dlatego, że Joel Grind wie, jak dawkować składniki, by nie znudzić słuchacza, a cały czas go smagać. Te chaotyczne, często podparte punkiem black/thrashowe hity to sam konkret, zero teatru i przerostu formy nad treścią. Potrzebujecie dowodu? Polecamy ostatni w dyskografii projektu “Primal Future: 2019”. Tam znajdziecie same sensowne argumenty potwierdzające tę tezę.

HELLRIPPER (Szkocja) black/speed metal:
James McBrain nagrał każdy z trzech albumów Hellripper w pełni samodzielnie, za co maksymalny szacunek. Nie dość, że katorżnicza praca umożliwiła mu rozpoznawalność w black/speedowym środowisku, to jeszcze przy tym wszystkim Szkot wie, jak pisać szlagiery porywające tłumy. Oczywiście szlagiery surowe, plugawe, podparte blackmetalową siarką, ale jednocześnie bogate w tak klasowe melodie, że nie wypadają z głowy. To ogromna sztuka w bogatym świecie dzisiejszej ekstremy.

Zagrają:
ABBATH (Norwegia) black metal
+Toxic Holocaust (USA) black/thrash/speed metal
Hellripper (Szkocja) black/speed metal

Kiedy: 30 stycznia (wtorek) 2024
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków
Bilety: 109/119 zł – miejsca siedzące, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly

Kiedy: 31 stycznia (środa) 2024
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 109/119 zł – miejsca siedzące, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 1 lutego (czwartek) 2024
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – miejsca siedzące, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
– SKLEP eBILET
– DRIZZLY GRIZLLY (tylko Gdańsk!)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *