Łydka Grubasa – nowa płyta i trasa

Już najbliższą w niedzielę, 22 paźdzernika w klubie Maska zagra Łydka Grubasa. Gościem na koncercie będzie zespół z Hook.

„Ęć się imię Twoje” – pod takim hasłem odbywa się jesienna trasa Łydki Grubasa. Zespół podkreśla dwojaki wymiar tego zawołania. Po pierwsze, Łydka będzie promuje najnowszą płytę zatytułowaną właśnie „Ęć”. Po drugie – zespół chce złożyć hołd swoim wieloletnim fanom, którzy towarzyszą grupie od samych początków działalności.

Jesienna część trasy obejmuje 21 koncertów w klubach w całej Polsce. Promuje najnowsze wydawnictwo Łydki. Zawiera ono starsze kompozycje zespołu, nagrane całkiem na nowo z udziałem bardzo zaskakujących Gości.
” – Nasze pierwsze dwie płyty nagrywaliśmy tak, jak się dało, nie tak, jakbyśmy od A do Z chcieli” – mówi nam Bartek „Hipis” Krusznicki, wokalista. „ – To był zupełnie inny etap działalności Łydki i, oczywiście, jesteśmy dumni z ówczesnych dokonań. Teraz jednak uznaliśmy, że niektóre kawałki zasługują na nowe życie. Nagraliśmy je całkiem od nowa, z brzmieniem, aż iskry lecą, przearanżowaliśmy i zaprosiliśmy do współudziału fantastycznych Gości”.

„To było marzenie, które teraz się ziściło – mówi Maciek „Maciejka” Matuszczyk, perkusista. Topowi muzycy, których podziwiamy, nierzadko od głębokiej młodości, zgodzili się z nami zagrać i zaśpiewać! Wśród nich są: Kwiat Jabłoni, Jelonek, Rasta, Titus, Tomson, Dżej Dżej, Halama i inni, szok! A tytuł płyty to po prostu alternatywne „dziękuję” kierowane w stronę fanów – tych najwierniejszych, którzy pamiętają nasze najstarsze oblicze, jak i nowszych, dla których będzie to szansa zapoznać się z twórczością z pierwszych albumów. No i czy nie interesująco jest usłyszeć Łydkę grającą kawałek Kwiatu Jabłoni? Titusa śpiewającego po polsku? Mozila z chińskim akcentem? „

Trasa zdecydowanie różni się od tej z okazji XX-lecia, które grupa obchodziła w zeszłym roku. Łydka chce pograć inny zestaw utworów. Jak powiedział nam Dominik „Długi” Skwarczyński:

„- Żeby nie było nudy, żeby każdy koncert jest dla Publiczności wyjątkowy, zaskoczymy playlistą. Oczywiście, będą i hity, i utwory z nowej płyty. Ale chcemy też pograć kawałki, które rzadziej pojawiały się w poprzednich latach. I… będą też zupełnie nowe, premierowe rzeczy. Nie zdradzę za dużo, jeśli powiem, że w 2024 roku chcemy nagrać płytę z zupełnie świeżymi kompozycjami. I pewnie co nieco zaprezentujemy już jesienią. Wszyscy Ci, którzy cenią naszą bezkompromisowość i rock and rollowego ducha, powinni być ukontentowani, No i – to Fani są najważniejsi. To ICH imię ma się Ęcić i to dla nich zawsze gramy ile wlezie”.

Łydka wypuściła niedawno pierwszy klip z nadchodzącej płyty W utworze „Moja Fujara” rapuje… Grzegorz Halama, a na skrzypcach i wokalu udziela się ludowy muzyk góralski – Piotr Majerczyk.

„Reakcja była bardzo miłym zaskoczeniem” – mówi Artur „Carlos” Wszeborowski, basista grupy. „Przy produkcji teledysku doskonale się bawiliśmy i dzieje się tam ogromnie dużo. Klip wykręcił w trochę ponad tydzień 100 000 odtworzeń i odbiór jest niesamowicie pozytywny. Nowe brzmienie i Goście okazali się strzałem w dziesiątkę! Mamy już przygotowany kolejny teledysk – do „Wędzarni”. Gościnnie zaśpiewał Tomson z Afromental i zagrał król scratchy – DJ Flip –  i tam dopiero będzie się działo…

Na kieleckim koncercie wystąpi razem z zespołem Hook.

Wystąpią:
Łydka Grubasa, Hook
Kiedy: 22 października (niedziela) 2023
Gdzie: Kielce @ Maska, Rynek 5
Bilety: 79 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *