Amorphis wspominają powrót do koncertowania po pandemii w najlepszym stylu

Fińska legenda metalu ekstremalnego (a od jakiegoś czasu także progresywnego) wspomina swoje pierwsze koncertowe kroki po pandemii i zapowiada koncertowy album!

„Amongst Stars” (tutaj odegrane wspólnie z królową metalowego gotyku, czyli Anneke Van Gersbiergen) to piosenka wyjęta z nadchodzącej koncertówki grupy, „Queen of Time”, będącej zapisem występu zespołu z legendarnego helsińskiego klubu Tavastia sprzed dwóch lat. Cały materiał ukaże się 13 października, a więc trzynaście dni przed imponującą trasą Amorphis po Europie.
Obejrzyjcie KLIP i pod żadnym pozorem nie zapominajcie o polskich przystankach trasy! Amorphis. Sólstafir oraz Lost Society wystąpią 14 listopada w Gdańsku i 15 listopada w Krakowie.
Bilety na koncerty są dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie na koncert w Krakowie) oraz https://b90.tickets.pl (tylko Gdańsk!)

AMORPHIS (Finlandia) melodic death metal:
Esencją Amorphis od niepamiętnych czasów jest rozwój. Potrzebowali ledwie paru lat, by z bezpardonowego death metalu przeskoczyć w poszukiwania bliższe rejonom progresywnym i folkowym. Zmieniali się wielokrotnie, nigdy nie pasowali do szufladek, a brawura to ich drugie imię. Dziś składowymi stylu Finów są zarówno majestat deathmetalowe ciężaru, jak i złożoność prog rocka. Wszystkie te elementy zespół opakowuje w potężne melodie, na bazie których budowane są całe numery. Piosenkowość i ambicje? Jak najbardziej. Esa Holopainen od samego początku doskonale realizuje każdą wizję, na jaką wpadnie.

SÓLSTAFIR (Islandia) post-metal:
Kiedy wydali “Ótta” przed dziewięcioma laty, zwrócili na sobie uwagę całego metalowego świata. Minęła niemal dekada, ale ani na moment nie stracili wypracowanego statusu. Nic w tym dziwnego, bo islandzki kwartet oferuje coś dobrego dla każdego. Dysponują post-metalowym zamiłowaniem do długich form, a jednocześnie klasycznie nordycką melodyką czy wpływami tuzów od Fields of the Nephilim przez Kraftwerk czy Darkthrone. Kiedy grali w Polsce ostatnio (razem z Katatonią), warszawska Stodoła pękała w szwach. Nie każdy artysta może przypisać sobie podobną zasługę.

LOST SOCIETY (Finlandia) thrash metal/groove metal:
Byli thrashmetalowymi wojownikami w dżinsowych katanach, ale z czasem przerzucili się na ultra precyzyjny mariaż groove metalu z metalcorem. Teraz więcej w nich introspekcji i odwagi do opowiadania o intymnych przeżyciach. Na zeszłorocznym “If the Sky Came Down” jest dużo partii śpiewanych, ale także wrzasku prosto z trzewi, bo jeśli życie wali ci się na głowę, trudno o ciszę. Kto z nas nie był w tym miejscu? Lost Society byli, dlatego ich osobiste komunikaty to rzecz godna uwagi. Bo opowiadają o przeżyciach każdego z nas.

Wystąpi:
AMORPHIS (Finlandia) melodic heavy metal
+Sólstafir (Islandia) post-metal
Lost Society (Finlandia) thrash metal/groove metal
Kiedy: 14 listopada (wtorek) 2023
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu
Organizator: B90
Kiedy: 15 listopada (środa) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty są dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie na koncert w Krakowie)
– B90 (tylko Gdańsk!)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *