Meshuggah wraca do Polski w wyjątkowym towarzystwie

Koncerty Meshuggah łamią kości i zgniatają każdego, kto znajdzie się pod sceną, a i tak wracamy po więcej!

Na czym polega fenomen grupy? Na potężnym, bezbłędnym djencie, zarówno studyjnie, jak i na żywo.
Po Mystic Festival 2023 nie mogliśmy doczekać się ich powrotu i nareszcie, Szwedzi przyjedą do Polski w towarzystwie melodyjnego death metalu z The Halo Effect i black-sludge’owych pesymistów z Mantar.

Bilety na koncert będą dostępne:
https://bit.ly/Meshuggah-ARTISTPRESALE (tylko dla posiadaczy specjalnego hasła)
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

MESHUGGAH (Szwecja) djent, prog metal:
To niesamowite, jak kręte potrafią być koleje losu. Bo czy ktoś, kto wybrał się na malutki koncert Meshuggah ponad trzy dekady temu gdzieś w Szwecji, mógł w ogóle przypuszczać, co z nich wyrośnie? Dosłownie w ciągu kilku lat załoga dowodzona przez Fredrika Thordendala przeskoczyła z przyjemnego tech-thrashu do jednego z absolutnie najistotniejszych i wyprzedzających swój czas zjawisk w metalu. Jak łatwo zaobserwować, djentowe składy wyrastają jak grzyby po deszczu nawet dziś, a Meshuggah robili to na długo przed wszystkimi – ba!, zanim ktokolwiek jeszcze próbował to nazwać. Przepis tych wizjonerów z Umeå na metal zawiera więc maksymalnie skomplikowane rozwiązania rytmiczne, ciężaru tyle, że tynk leci z sufitów i absolutny brak patosu, melancholii czy innych uniesień, na których całkiem daleko zajechały setki metalowych kapel. Oni są jedyni w swoim rodzaju – wiecznie niezastąpieni i niepodrabialni.

THE HALO EFFECT (Szwecja) melodic death metal:
Od razu po opuszczeniu In Flames gitarzysta, Niclas Engelin, wpadł na pomysł, aby skrzyknąć innych ex-członków zespołu, w tym Jespera Strömblada, a na wokal wrzucić Mikaela Stanne z Dark Tranquility. I wiecie co? Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Bo The Halo Effect to melodyjny death metal wręcz podręcznikowy, absolutnie majestatyczny i naszpikowany krzepiącymi emocjami. Kiedy trzeba, podniosły i niemal filmowy, w innych sytuacjach po prostu zabójczo przebojowy, ale za każdym razem podparty tak silnym gitarowym szkieletem, że łezka się w oku kręci. Będziecie nucić te melodie na żywo już od pierwszego numeru.

MANTAR (Niemcy) sludge/black metal:
Przekazują pesymistyczne treści, ale puszczają oko do słuchacza i nie boją się subtelnego humoru. Grają wyjątkowo surowy metal, ale do samego metalu się nie ograniczają. Mantar jest jednym z najciekawszych tworów podziemnej sceny, który już od “Death by Burning” cieszy się statusem kultowym. Ostatnio zmienili kierunek, chętnie oglądając się na czołowe składy alt-rockowe czy nawet grunge’owe z lat 90., lecz spokojnie, ciężaru nie stracili. Gwarantujemy, że na żywo spuszczają punkowy łomot, bez markowania ciosów.

Wystąpią:
MESHUGGAH (Szwecja) djent, prog metal
+The Halo Effect (Szwecja) melodic death metal
Mantar (Niemcy) sludge/black metal

Kiedy: 15 marca (piątek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10
Bilety: 159-180 zł – miejsca stojące, 199-210 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 17 marca (niedziela) 2024
Gdzie: Kraków @ Klub Studio, ul. Budryka 4
Bilety: 159-180 zł – miejsca stojące, 199-210 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Bilety  dostępne w sprzedaży:
https://bit.ly/Meshuggah-ARTISTPRESALE (przedsprzedaż wyłącznie dla posiadaczy specjalnego hasła)
www.knockoutmusicstore.pl (przedsprzedaż otwarta)
   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *